Stoisz przed wyborem młynka do kawy? Czy wiesz, że dobrze zmielone ziarna są jedną z tajemnic idealnie zaparzonej kawy?

Wybór odpowiedniego młynka do kawy jest bardzo popularnym tematem wśród miłośników kawy. Niejednokrotnie takie osoby mogą dyskutować na ten temat przez wiele godzin. Jednak często trudno zestawić ze sobą i porównać młynek automatyczny oraz młynek ręczny. Do zadań obu należy mielenie kawy, ale przeznaczone są dla innych osób. Jedne doskonale sprawdzą się w podróży, drugie podczas leniwych poranków bądź przyjęcia, kiedy kawę zażyczy sobie kilkanaście osób naraz. Czy w tym wypadku da się porównać ze sobą młynek elektryczny oraz młynek ręczny?

Młynki do kawy – jaki wybrać dla siebie?

Chcąc wybrać idealny młynek do kawy należy zastanowić się przede wszystkim nad własnymi preferencjami. Ważny jest także budżet jaki chcecie wydać na te urządzenie. Warto pamiętać, że dobry młynek do kawy to już wielki krok na przód do idealnie zaparzonego espresso oraz innych kawowych specjałów. Warto zatem postawić na najlepsze gatunkowo urządzenie, na jakie jesteś sobie w stanie pozwolić. Najwyższej jakości kawę, ekspresy do kawy oraz inne akcesoria znajdziesz na Świat Ekspresów do kawy.

Jakie są rodzaje żaren w młynkach do kawy?

Dobry młynek do kawy musi być zbudowany z żaren, czyli dwóch elementów, płaskich bądź stożkowych, między które wpadają ziarna kawy i są przez nie mielone. Młynki do kawy ostrzowe, nazywane też udarowymi często są krytykowane przez miłośników wysokiej jakości kawy. W tym rodzaju urządzeń kawa nie jest mielona a siekana przez szybko wirujące ostrza. W efekcie, niezależnie od ustawień grubości mielenia, kawa będzie bardzo nierówno zmielona, co przełoży się na pewno na jej smak. Niestety na pewno odbije się to na jakości naparu.

Powszechnie poleca się młynki żarnowe. Dzielą się one na płaskie i stożkowe. O wyższości jednych nad drugimi toczą się boje od dawna. Jednak najważniejsza jest dobra stabilizacja żaren. Dobrze zaprojektowany młynek sprawia, ze żarna nie przesuwają się i są na swoim miejscu. Ważny jest również materiał, z którego wykonane są żarna. Najczęściej spotykane to ceramiczne i stalowe. Pierwsze spotkacie w większości młynków ręcznych, drugie w niektórych ręcznych i w większości elektrycznych. Powszechnie uważa się, że najlepsza są żarna stalowe. Z racji materiału, z którego są wykonane nie straszne są im duże prędkości wirowania, dlatego stosuje się je w młynkach elektrycznych.

Młynek ręczny – dla kogo jest stworzony?

Ręczny młynek do kawy to z pewnością rozwiązanie zajmujące najmniej miejsca w kuchni. Doskonale odnajdzie się także w plecaku bądź torbie, zatem można go łatwo przewieźć.

Nie potrzebuje też prądu, co w wielu sytuacjach ma znaczenie. Ponadto jest lekki i nadaje się do metod przelewowych i kawiarek. Nie jest polecany do przygotowywania espresso.

Dobrze zmielone ziarna to jedna z tajemnic idealnej kawy. Z tego względu warto wyposażyć się w młynek dobrej jakości. Zastanów się jakie są Twoje potrzeby i czego wymagasz id tego urządzenia. Zarówno młynki elektryczne, jak i ręczne znajdą swoich użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here