Karta lunchowa to coś, co ceni wielu pracowników niejednej firmy. Zapewne tylu samo dyrektorów i właścicieli zastanawia się, czy warto wdrożyć kartę lunchową w swojej firmie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są zalety karty lunchowej i dlaczego cieszy się ona tak dużą popularnością wśród pracowników – przeczytaj tan artykuł.

Pracownicy a karta lunchowa

Wiele osób, które pracują w godzinach 9-17 zastanawia się jak oszczędzać na jedzeniu w pracy. Nie zawsze jest bowiem czas, żeby samodzielnie przyrządzić posiłki w domu, które będą odpowiednio zbilansowane, a ceny w restauracjach nie należą do najtańszych. W końcu do pracy przychodzi się zarabiać pieniądze, a nie je wydawać, prawda? Odpowiedzią na te wątpliwości i pytania, przychodzi karta lunchowa. To właśnie dzięki niej pracownicy mogą zmniejszyć swoje wydatki na posiłki w czasie pracy. Karta lunchowa to korzystne rozwiązanie dla osób, które pracują zarówno fizycznie, jak i umysłowo, ponieważ jak wiadomo, każdy kto wykonuje jakąś pracę, potrzebuje dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość energii.

Jak działa karta lunchowa?

Karta lunchowa stanowi jeden z benefitów, jakie firma może zaoferować swoim pracownikom. Dzięki temu mogą oni oszczędzić na jedzeniu w pracy. A jak właściwie działa taka karta lunchowa? Najpierw należy wybrać dostawcę usługi i zamówić u niego odpowiednią ilość kart oraz dokonać wyboru w abonencie kwoty, jaką będą mieli do wykorzystania pracownicy oraz taki, który najbardziej odpowiednia potrzebom danej organizacji. Kiedy naładowane karty pojawią się w biurze, można rozdać je pracownikom.

O wysokości kwoty, którą dany pracownik może wykorzystać na swoje pożywienie, decyduje sam pracodawca. Zazwyczaj do wydania jest około 150-200 zł miesięcznie. Kartą można płacić w restauracjach, które mają podpisane umowy z konkretnymi dostawcami kart lunchowych, w wybranych kantynach, cateringach oraz u tak zwanego Pana Kanapki.

Czy warto zainwestować w kratę lunchową?

To, że karta lunchowa jest zaletą dla pracowników, jest rzeczą jasną. Kto nie chciałby mieć do wykorzystania 200 zł miesięcznie na lunch w czasie pracy? Jednak czy takie same zalety może zobaczyć także pracodawca? Oferowanie karty lunchowej swoim pracownikom to z jego strony przede wszystkim miły gest. Ten benefit jest niezwykle uniwersalny i powinien spodobać się każdemu (w przeciwieństwie do np. kart na siłownię) i będzie stanowić podstawę zbilansowanego posiłku podczas biurowego dnia.

Wprowadzenie karty lunchowej jest także pozytywnie widziane przez obecnych, jak i przyszłych pracowników, którzy z chęcią będą chwili pracować dla szefa, który sam nie tylko wymaga, ale także i daje dużo korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here