Dobre samopoczucie to kwestia indywidualna, ale istnieje kilka sposobów żywieniowych i produktów spożywczych, które na pewno Ci nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie pomogą zacząć prowadzić zdrowszy styl życia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami i listą artykułów, które powinny znaleźć swoje miejsce w Twojej kuchni.

Zdrowy tryb życia – 6 najważniejszych zasad

Istnieje wiele poradników i blogów o zdrowym odżywianiu, dietach i ćwiczeniach. Jednak nie sposób przeczytać wszystkiego, dlatego przygotowaliśmy krótką i zwięzłą listę zasad oraz wskazówek, które pomogą Ci w polepszeniu swojego samopoczucia, dzięki którym zaczniesz żyć zdrowo i zyskasz pełno energii.

  1. Jedz mniej, ale częściej.

Pewnie już słyszałeś o tej metodzie odchudzania, które jednocześnie poprawia metabolizm i wpływa na naszą kondycję fizyczną. Z pozoru wydaje się, że jest to nic nieznacząca zmiana, która nie powinna jakkolwiek wpłynąć na naszą figurę, aczkolwiek potrafi zdziałać cuda. Wystarczy podzielić swoje posiłki na mniejsze porcje i spożywać je 4-5 razy dziennie. Efekty zobaczysz już po kilku tygodniach.

Zamiast przetworzonych słodyczy, gdy masz ochotę na coś słodkiego – sięgnij po daktyle suszone!

  1. Wybieraj mądrze i świadomie.

Niestety w dzisiejszych czasach jesteśmy cały czas faszerowani różnego rodzaju chemią i produktami przetworzonymi, które w zasadzie tracą swój naturalny wygląd i smak. Wiąże się to z wieloma zmianami klimatycznymi i środowiskowymi, które przekształcane są dla wygody ludzi.

Warto jednak udać się na tradycyjny ryneczek albo znaleźć kontakty z prawdziwymi i lokalnymi rolnikami. Wówczas masz pewność, że warzywa i owoce pochodzą z pewnego źródła. Równie dobrze możesz korzystać z żywności oznaczonej jako ekologiczna i naturalna.

  1. Wzbogać swoją dietę i nie bój się nowych smaków.

Na pewno warto nieco urozmaicić codzienne posiłki, by nie bazowały ciągle na tych samych produktach. Można spróbować przygotować je na inny sposób – ugotować, usmażyć, piec lub zrobić na parze. Co więcej, możesz łączyć nowe smaki albo wyszukiwać przepisy czy produkty, którymi nie miałeś wcześniej okazji się częstować.

  1. Woda to podstawa.

Absolutnie najważniejszym napojem w ciągu całego dnia jest woda, a najlepiej niegazowana, choć niektórych ciężko się odzwyczaić od gazowanych napojów, dlatego lepiej jeśli mimo wszystko wybiorą wodę w postaci bąbelkowej. Nie musimy raczej tłumaczyć, że nawodnienie organizmu to podstawa, a zwłaszcza w okresie letnich upałów, które potrafią nas wykończyć. Dlatego nie żałuje sobie litrów wody i noś ją ze sobą wszędzie.

  1. Suplementuj się

Niestety, ale w obecnych czasach na nasze talerze trafia wiele przetworzonej żywności, której brakuje niezbędnych witamin i minerałów. Może to prowadzić do niedoborów, których chcemy za wszelką cenę uniknąć. Aby mieć pewność, że nasz organizm otrzymuje niezbędne do życia składniki, warto sięgnąć po probiotyk lub suplement diety. Dzięki zawartości żywych kultur bakterii i prozdrowotnych składników, z pewnością wpłynie to na nasze zdrowie.

  1. Planowanie to oszczędzanie.

Dużo słyszy się też dzisiaj o marnowaniu jedzenia, które tonami jest wyrzucane do śmieci zamiast spożywane w odpowiednim czasie. To nic nie kosztuje, a wręcz przeciwnie zauważysz różnicę, kiedy żywność z lodówki będzie zjadana regularnie, ilość resztek zminimalizujesz i tym samym zadbasz o środowisko. Pamiętaj, że zawsze nadmiar jedzenia możesz oddać bliskim, którzy tego potrzebują lub obcym osobom bezdomnym i potrzebującym, bo czemu by nie pomóc innym w potrzebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here