Bardzo często słychać o specjalnych dietach na oczyszczenie organizmu z toksyn. Jednak nie zawsze odbywa się to w prawidłowy i bezpieczny sposób, który gwarantuje równie dobre i skuteczne efekty. Poniżej dowiesz się więcej o zasadach wprowadzania w życie diety oczyszczającej, dla kogo jest ona zalecana, a także jakich rezultatów możesz się spodziewać.

Dieta oczyszczająca z toksyn – kiedy jest potrzebna?

Należy rozróżnić na początku pewną zależność – zanieczyszczenie organizmu toksynami może być rozumiane różnorako. Po pierwsze, może chodzić o poważne zatrucie szkodliwymi substancjami, których wyeliminowanie należy już powierzyć lekarzom. Po drugie, mowa o potocznych „toksynach” rozumianych jako wszelkie substancje chemiczne zawarte w naszym pożywieniu. Podobnie może chodzić o wdychane przez nas powietrze czy wypijane codziennie napoje.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy związane z Twoim układem oddechowym, pokarmowym czy moczowym, konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zajmie się odtruwanie Twojego organizmu konkretnymi metodami i lekami.

Z kolei jeśli po prostu czujesz się ostatnimi czasy bardziej zmęczony, ociężały, a także pozbawiony całkowicie energii i chęci do działania, powinieneś wypróbować na sobie dietę oczyszczającą. To może być dobry początek do stałych zmian żywieniowych w Twoim życiu. Na pewno jest to zalecane dla osób zabieganych, przemęczonych i szukających odprężenia na różne sposoby – zatem jeśli jesteś jedną z tych osób, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu i zaznajomienia się z tematem diet oczyszczających.

Oczyszczanie organizmu – dieta

Istnieje kilka ogólnych zasad, które dotyczą akurat odżywiania oczyszczającego:

  • dieta powinna trwać 1-3 dni, a maksymalnie tydzień czasu;
  • posiłki powinny składać się głównie z warzyw, owoców i innych produktów pochodzenia roślinnego bez dodatków konserwantów i innych substancji chemicznych;
  • warto wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, a dodatkowo zaleca się regularne spożywani herbaty białej lub zielonej o właściwościach oczyszczających;
  • należy zadbać też o dużą ilość błonnika w diecie, np. w postaci siemię lnianego;
  • zaleca się zrezygnowanie lub ograniczenie spożywania napojów gazowanych, kawy, czarnej herbaty, cukru czy alkoholu.

Wszystkie produkty powinny być sprawdzone i najlepiej ekologiczne, a zatem warty polecenia jest sklep ze zdrową żywnością Jawo Kraków. W dodatku nie możesz zapomnieć o konsultacji z dietetykiem, który weźmie po uwagę wszystkie Twoje potrzeby i stan zdrowia, a następnie będzie mógł rozpisać Ci dokładną dietę na okres detoksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here