Zima to czas, w którym nasz organizm wystawiony jest na wiele prób. W dodatku musi walczyć z infekcjami oraz chorobami. Jak zatem naturalnie dostarczyć mu witamin oraz minerałów?

Naturalne witaminy

Naturalne witaminy znajdziemy oczywiście w produktach nieprzetworzonych oraz owocach i warzywach. To właśnie w nich mamy skarbnicę naturalnych składników, które pomogą nam przetrwać ciężki, jesienno-zimowy okres. Starajmy się dostarczać odpowiedniej dawki owoców oraz warzyw codziennie i dodawać je jako element każdego z posiłków. Wówczas wzmocni to nasz organizm oraz sprawi, że nasze samopoczucie będzie także zdecydowanie lepsze. W dodatku nie zapominajmy o orzechach oraz suszonej wersji owoców (żurawina, śliwka, banany, jabłka, ananasy itp.). Jednak nie przesadzajmy z ilością spożywanego cukru, który również nie będzie korzystny. Ponadto wybierajmy produkty o niskim indeksie glikemiczny, np. kasze oraz ryż. Odpowiednie przyprawy również dodadzą nie tylko smaku do naszych potraw, ale zawierają także potrzebne składniki. Pamiętajmy o odpowiedniej dawce płynów, a w tym wody. Także spożywanie superfoods może sprawić, że nasza dieta będzie bardziej zbilansowana. Obecnie duża część osób wybiera młody jęczmień, który jest naturalnym suplementem diety, a także skarbnicą witamin i minerałów.

Odpowiednia dawka ruchu

Z pewnością aktywność fizyczna przyczyni się do prawidłowej pracy organizmu. Co to oznacza? Zimą jesteśmy wystawieni na wiele prób, dlatego dzięki diecie oraz ćwiczeniom jesteśmy w stanie pracować, a także czuć się lepiej. Niekiedy wystarczy spacer oraz drobne ćwiczenia w domu, aby nasz organizm pobudził się do pracy. Warto jednak stopniowo zwiększać aktywność fizyczną, a także nie przemęczać się, aby nie doprowadzić do jakichkolwiek kontuzji. Kapryśna pogoda jednak czasem pozwala nam zdecydować się na drobne aktywności również na zewnątrz.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here