Większość osób nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki swojej ulubionej kawy. Co zrobić w sytuacjach gdy chcemy zaoszczędzić czas i zrobić kawę „na szybko”? Często sięgamy wtedy po tzw. kawę 3w1. Wygodna, mała saszetka, która zmieści się praktycznie wszędzie, wydaje się być najlepszym wyborem. Czy rzeczywiście tak jest? Co zawiera w składzie tego typu produkt? Czy kawa 3w1 pobudza tak samo jak tradycyjnie przyrządzana kawa?

Kawa 3w1 ­– historia

Mogłoby wydawać się, że kawa 3w1 to idealny i szybki sposób na pyszną kawę w każdych warunkach. Saszetki z kawą 3w1 towarzyszą nam w podróży, w pracy czy na wakacjach. Ciekawi Cię kiedy i jak powstał tego typu napój? Kawa 3w1 powstała pod koniec XIX wieku.

Na samym początku kawa instant była popularna szczególnie wśród amerykańskiej armii, która w trakcie II wojny światowej wykupiła większość produkcji, aby zaopatrzyć żołnierzy w łatwą w przyrządzeniu kawę. Po pewnym czasie najwięksi producenci wpadli na pomysł, aby tego typu napój zawierał w sobie również mleko i cukier. Kawę 3w1 wytwarza się ją z ziaren kawowców gorszej jakości.

Kawa 3w1 – skład

Zastanawiasz się, czy kawa 3w1 jest zdrowa? Niestety warto zwrócić uwagę na to, że jest to napój wysoko przetworzony, a tego typu produkty nie sprzyjają naszemu zdrowiu. W porównaniu do kawy świeżo palonej kawa 3w1 nie pobudza tak samo jak świeżo palona kawa. Czy wiesz, że w saszetce tego typu napoju znajduje się zaledwie 10% kawy?

Niestety kawa 3w1 zawiera w swoim składzie nie tylko cukier, ale także syrop glukozowy. Cukier i syrop glukozowy, spożywane w racjonalnych ilościach, nie wywierają szkodliwego wpływu na nasz organizm. Jednak należy pamiętać, że obie substancje zaliczane są do cukrów prostych, które nie powinny przekraczać 10% dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Dodatkowo kawa 3w1 zawiera w składzie także utwardzony tłuszcz palmowy, który jest szkodliwy dla zdrowia. Regularne spożywanie tego typu kawy może zatem wpływać na wzrost cholesterolu lub wystąpienie chorób sercowo-naczyniowych. Niestety kawy 3w1 zawierają również niezdrowe dodatki do żywności, którymi są między innymi fosforany potasu.

Kawa 3w1 – podsumowanie

Nie chcesz tracić czasu na przyrządzanie kawy? Z ekspresem saeco aulika nie musisz tego robić! To wysokiej jakości urządzenie, z którego pomocą zrobisz przepyszną kawę w mgnieniu oka!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here