Organizm człowieka potrzebuje określonej dawki cukru. Nigdy nie powinna ona przekraczać danej normy, dlatego spożywanie go w zbyt dużej ilości nie jest korzystne. Jakie zatem możemy znaleźć zamienniki cukru?

Jak ograniczyć cukier?

Ograniczanie cukru powinno następować stopniowo, aby przyzwyczaić organizm do coraz jego mniejszej dawki w organizmie. Oczywiście całkowicie nie jesteśmy w stanie go wyeliminować, ale ograniczenie jego spożywania będzie już sukcesem, który pozwoli nam zbilansować codzienną dietę. Mniejsza dawka cukru do herbaty i kawy oraz powolna rezygnacja ze słodyczy to klucz do odpowiedniego funkcjonowania. Ponadto na rynku istnieje wiele zamienników, dzięki którym dostarczymy naturalną dawkę cukru do naszego organizmu. Niekiedy wiele osób stosuje naturalny cukier, np. ksylitol czy stewię, jednak nie każdy od razu przekonuje się do ich smaku. Brązowa wersja cukru to chyba najczęstszy wybór wśród osób, które dbają o linię, a także jest on ogólnodostępny w sklepach, dlatego łatwo możemy go znaleźć w rozsądnych cenach.

Zamienniki cukru

Wiele osób uważa, że najlepszym zamiennikiem cukru są owoce. Jest to prawda, ale należy pamiętać, że wszystko w nadmiarze również szkodzi. Dlatego przy spożywaniu owoców powinna to być określona dawka i przypisana do danej wartości kalorycznej, jaką możemy spożywać. Jednak zdecydowanie owoce oraz warzywa to podstawowy element codziennej diety. Niekiedy także sięgamy po orzechy, które wpływają na pracę naszego mózgu oraz suszone owoce. Nie trzeba chyba wspominać, że dostarczają cennych składników mineralnych oraz makroskładników, przyczyniających się do prawidłowej pracy organizmu człowieka. Żurawina suszona to także ciekawy zamiennik cukru, dostępny w różnych sklepach, dlatego jego wybór nie powinien być problemem. Posiadają wiele właściwości, które będą pomocne w codziennym funkcjonowania. Inne suszone owoce jak, np. banany, jabłka, czy śliwki to również ciekawa alternatywa dla cukru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here