Wielu dietetyków nazywa cukier białą śmiercią, co powinno dać do myślenia wszystkim osobom nadużywającym tej substancji.

Problemy wynikające ze spożywania cukru

Oprócz tak oczywistych problemów związanych ze spożywaniem dużych ilości cukrów (szczególnie w napojach i słodyczach) jak problemy ze stanem uzębienia czy też nadwaga, wpływa on również negatywnie poziom cholesterolu. Z przeprowadzonych przez specjalistów badań wynika natomiast, że spożywanie cukru może przyspieszyć procesy starzenia. Jak widać argumentów przemawiających za zrezygnowaniem z cukru lub przynajmniej jego ograniczeniem jest wiele, jednak nie każdy potrafi sobie odmówić słodkiej kawy czy też spożywania dużych ilości słodyczy.

Stopniowa rezygnacja z cukru

Na początku rzeczywiście gorzka kawa lub niesłodzona herbata mogą smakować dziwnie, jednak już po kilku dniach można się przyzwyczaić do nowego smaku. W dodatku po pewnym czasie stanie się on na tyle naturalny, że wypicie słodzonego napoju będzie wywoływało grymas. Warto więc podjąć wyzwanie i zacząć ograniczać cukier, co można łatwo zrobić poprzez cotygodniowe zmniejszanie ilości stosowanych łyżeczek cukru o połowę. Kolejnym sposobem jest stosowanie substancji słodzących, które nie wpływają negatywnie na stan zdrowia. Taka zdrowa żywność dostępna jest w sklepach internetowych, więc w dowolnym momencie można zamówić dla siebie słodzik, który sprawdzi się zarówno w przypadku kawy jak i ciast. Co ważne, z takiego rozwiązania mogą korzystać również diabetycy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here