Jeśli zależy nam na utracie zbędnych kilogramów, to rozpoczynamy zazwyczaj różnego rodzaju diety oraz wysiłek fizyczny. Jednak, gdy po pewnych czasie nie widzisz pierwszych efektów, zapewne popełniasz jakieś błędy, które blokują skuteczne odchudzanie.

Błędy w diecie

Warto wspomnieć o popełnianych błędach w codziennej diecie. Wyeliminowanie ich pozwoli osiągnąć zamierzone efekty, a także zyskasz lepsze samopoczucie i poprawisz kondycję.

  • Dieta nisko/wysoko kaloryczna

Przede wszystkim na samym początku należy dostosować dietę pod dany organizm. Należy wziąć pod uwagę obecną wagę i nawyki żywieniowe. Dlatego musimy określić kaloryczność naszej diety. Nie może ona być niskokaloryczna, ani też wysokokaloryczna. Oba te warianty nie przyniosą oczekiwanych efektów, a wręcz wpłyną niekorzystnie na nasz organizm. Pomóc nam w określeniu spożywanych kalorii mogą specjalne strony internetowe, dietetycy czy portale online. Jedz 5 posiłków dziennie co 3-4 godziny, a w przerwach nie podjadaj.

  • Mało wartościowych produktów

Co to oznacza? Jesz za mało produktów, dzięki którym zgubisz zbędne kilogramy, a także dostarczysz cennych składników. Nie zapominaj o warzywach, owocach, a także przyprawach, które przyspieszą metabolizm. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa! Pij dużą ilość wody. Unikaj również produktów wysokoprzetworzonych.

  • Brak odpowiedniej dawki ruchu

Pamiętajmy, że oprócz diety ważna jest również aktywność fizyczna. Przede wszystkim na samym początku warto postawić na małą ilość ruchu, aby przyzwyczaić organizm. Można także ćwiczyć w domu, na zewnątrz, jak na siłowni lub w klubie fitness.

Kontrolowanie efektów

Gdy chcesz szybciej zobaczyć zamierzone efekty swojej pracy, zapisuj oraz notuj wyniki. Zalecamy zatem, aby nie tylko się ważyć, ale również mierzyć. Ten sposób pozwoli, aby zauważyć jeszcze szybciej wyniki. Rozplanuj również posiłki na cały tydzień lub skorzystaj z gotowych diet. Organizacja umożliwia zrezygnowanie z nadprogramowych posiłków i produktów. Z planem oraz dokładną rozpiską będzie znajdzie łatwiej nie doprowadzić do podjadania, czy kupowania niepotrzebnych produktów. Pamiętaj, aby wybierać żywność, która będzie nieprzetworzona oraz w dużej mierze naturalna. Ma być smacznie, ale to zdrowo – to pozwoli poczuć się lepiej, ale i wyglądać znacznie korzystniej. Polecamy szczególnie eko sklep Kraków, który zapewnia wysoką jakość wszystkich produktów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here