Obecnie dużo słyszy się o produktach eko lub bio. Są to produkty naturalne, a więc idealne w codziennej diecie, jeśli zależy nam na dużej dawce cennych składników. Czy zatem żywność eko/bio jest zdrowa? O tym dowiesz się z poniższego wpisu.

Zalety żywności eko

Eko oraz bio to określenia produktów, które zostały w dużej mierze wyprodukowane metodami ekologicznymi i naturalnymi. Nie zawierają zatem dużej ilości niekorzystnych dla zdrowia składników. Oto kilka zalet żywności eko w pigułce:

  • Pozbawiona chemii, a w tym konserwantów i popularnego GMO. Nie została pozbawiona nawozów, są jednak one w naturalnej postaci. Należy dokładnie wybierać produkty, ponieważ w niektórych lubią pojawiać się, np. pestycydy.
  • Mają większą zawartość mikroelementów. W tym dużą ilość węglowodanów i białka.
  • Wyróżniają się bogatą dawką witamin z gruby B oraz C. Dotyczy to szczególnie warzyw, owoców, czy produktów zbożowych.
  • Niższa ilość szkodliwych metali powinna zachęcić dodatkowo do wyboru tych produktów. Umożliwi to zatem pozbycie się z organizmu niechcianej chemii i szkodliwych składników.
  • Żywność eko/bio ma więcej magnezu, potasu, wapnia i fosforu, a i kwasów tłuszczowych (np. omega-3) jest znacznie większa ilość.

Gdzie kupować produkty eko/bio?

Z pewnością należy kupować produkty nieprzetworzone i naturalne ze sprawdzonych źródeł. Nie tylko mogą być to lokalne targi. Tam nie zawsze mamy pewność, że jest to żywność pozbawiona sztucznych nawozów. Gdzie zatem nabyć odpowiednią żywność eko? Najlepiej w specjalnych sklepach ze zdrową żywnością. Mamy wręcz pewność, że są to produkty z odpowiednich źródeł. Niekiedy możemy zdecydować się za zakup w stacjonarnym punkcie, ale także duża gama sklepów internetowych pozwala nam na wybór danych produktów. Zdrowa żywność online to w dalszym ciągu wartościowe, naturalne produkty, które uzupełnią każdą dietę i wpłyną korzystnie na nasze zdrowie.

JAWO Kraków - zdrowa żywność online
Artykuł napisany we współpracy z jawo2008.pl – specjalistami zdrowego żywienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here