Zima to okres, który nie zawsze wpływa pozytywnie na nasz organizm. Niekiedy zdecydowanie częściej w naszej diecie pojawiają się nadprogramowe posiłki oraz przekąski. Wpływa to niekorzystnie na metabolizm organizmu oraz samopoczucie. Jak temu zaradzić i w jaki sposób podkręcić pracę naszego ciała?

Treningi i aktywność fizyczna

Najlepszym sposobem, aby pobudzić nasz metabolizm to ruch. Warto zatem wprowadzić treningi z różną, a więc zmienną intensywnością. Gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem, nawet na samym początku mniejsza ilość będzie skuteczna. Z czasem warto dodawać intensywność oraz wzbogacić swoje treningi o różne jego rodzaje. Niekiedy ktoś ma gorszą kondycję, czy samozaparcie. Jednak wszystko przyjdzie z czasem. Pierwsze ćwiczenia wykonujemy w małych ilościach tak, aby nie przemęczyć się i szybko nie stracić motywacji. Następne treningi warto, abyśmy zmienili tempo oraz ćwiczenia. Możesz także wybierać różne aktywności – siłownia, basen, rower, czy bieganie. Im większa zmienność tym często metabolizm zdecydowanie bardziej się podkręca. Warto zatem zmieniać treningi, dodawać nowe elementy lub dyscypliny, czy zwiększać intensywność. Ten sam rodzaj aktywności fizycznej sprawi, że metabolizm spowolni się, a treningi nie przyniosą oczekiwanych efektów. Spalimy również mniej kalorii, a nasza kondycja wcale się nie poprawi. W codziennych treningach bardzo pomocna będzie odpowiednia dawka snu. Wpływa on nie tylko na nasze samopoczucie, ale i efektywność. Dlatego lepiej niekiedy położyć się wcześniej spać oraz wyspać (7-8 godzin będą idealne). Brak danej ilości snu przyczynia się do braku regeneracji organizmu.

Dieta

Poprawić nasz metabolizm może również dieta. W jaki sposób? Regularne posiłki (najlepiej, co 3-4 godziny) przyczyniają się do szybkiej utraty tkanki tłuszczowej. Zapewnia to także odpowiednią pracę organizmu, a metabolizm znacznie się poprawi. Wzbogaćmy zatem nasz jadłospis o owoce, warzywa oraz produkty o niskim indeksie glikemicznym (kasze, ryż, pieczywo pełnoziarniste). Warto również wprowadzić pewnie składniki, które bezpośrednio odpowiadają za metabolizm, np. przyprawy (cynamon, kurkuma, papryka ostra, imbir, kardamon, czy chilli). Do tego nie zapominajmy o nawodnieniu. Picie odpowiedniej ilości wody wspomaga odchudzanie i metabolizm. Organizm często zatrzymuję wodę w organizmie, dlatego regularne jej picie pozwoli pozbyć się tego problemu. Najlepiej, aby pić od 1,5 do nawet 2,5 litrów dziennie. Dodatkowo zielona herbata ma wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Z kolei kawa (najlepiej bez cukru i mleka) wypita rano lub przed treningiem pobudzi organizm do działania. Możemy również przed śniadaniem zaraz po przebudzeniu wypić szklankę wody z cytryną – metabolizm z pewnością nam to wynagrodzi.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here